DEC677 / DEC697 OPNsense® stolové bezpečnostné zariadenie
Úplné špecifikácie & porovnanie modelov
|
Modely |
DEC677 |
DEC697 |
|
|
|
|
|
Softvér |
||
|
Predinštalovaný softvér |
OPNsense® |
OPNsense® |
|
Licencia |
Open Source + Business Edition na 1 rok zadarmo |
Open Source + Business Edition na 1 rok zadarmo |
|
Hardvérové špecifikácie |
||
|
Typické použitie |
Firewall / smerovanie & VPN |
Firewall / smerovanie, VPN, IDPS & webový proxy server |
|
GbE porty RJ45 [ 100/1000/2500Mbps ] |
4 |
4 |
|
Porty USB |
1 |
1 |
|
Konzolový port |
1 |
1 |
|
Interné úložisko |
32GB flash úložisko [integrovaná uSD] |
256GB NVMe flash úložisko |
|
Pamäť |
4GB DDR3 |
8GB DDR3 |
|
Jadrá CPU |
4 (max. frekvencia 1.8Ghz) |
4 (max. frekvencia 1.8Ghz) |
|
Virtuálne rozhrania (802.1q VLANS)1 |
4093 |
4093 |
|
Výkon systému |
||
|
Priepustnosť firewallu |
5000Mbps |
5000Mbps |
|
Počet paketov firewallu za sekundu |
420Kpps |
420Kpps |
|
Priepustnosť firewallu medzi portmi |
2.3 Gbps |
2.3 Gbps |
|
Počet paketov firewallu medzi portmi za sekundu |
195Kpps |
195Kpps |
|
Súbežné relácie |
3000000 |
7000000 |
|
Počet pripojení za sekundu |
35000 |
35000 |
|
Latencia firewallu (RTT) |
125us |
125us |
|
Pravidlá firewallu (odporúčané maximum)1 |
10000 |
10000 |
|
Priepustnosť IPsec VPN (AES256GCM16) |
600Mbps |
600Mbps |
|
Počet paketov IPsec VPN za sekundu (AES256GCM16) |
50Kpps |
50Kpps |
|
Počet paketov za sekundu pri ochrane pred hrozbami |
N/A |
50Kpps |
|
Priepustnosť pri ochrane pred hrozbami |
N/A |
~540Mbps |
|
Vysoká dostupnosť so synchronizáciou stavov |
Vyžaduje dve zariadenia |
Vyžaduje dve zariadenia |
|
Rozmery |
||
|
Výška x šírka x dĺžka (mm) |
22 x 185 x 134 |
22 x 185 x 134 |
|
Výška x šírka x dĺžka (palce) |
0.9 x 7.55 x 5.47 |
0.9 x 7.55 x 5.47 |
|
Konštrukčné vyhotovenie |
Stolové vyhotovenie |
Stolové vyhotovenie |
|
Hmotnosť (iba zariadenie) |
0.56Kg |
0.6Kg |
|
Hmotnosť (zariadenie + napájací zdroj / sieťový kábel) |
0.86Kg |
0.9Kg |
|
Podmienky prostredia |
||
|
Požiadavky na napájanie |
100-240VAC, 50-60Hz |
100-240VAC, 50-60Hz |
|
Maximálny prúd (AC) |
0.4A |
0.4A |
|
Spotreba energie (typická) |
13W |
13W |
|
Vyžarované teplo |
44 BTU/hr |
44 BTU/hr |
|
Prevádzková teplota |
0 až +40°C |
0 až +40°C |
|
Skladovacia teplota |
-20 až +70°C |
-20 až +70°C |
|
Vlhkosť |
10-90% bez kondenzácie |
10-90% bez kondenzácie |
|
Súlad s predpismi |
||
|
FCC časť 15 trieda A, CE, Rohs |
FCC časť 15 trieda A, CE, Rohs |
|
1 Používateľské rozhranie je navrhnuté na bežné firemné použitie, rozsiahle súbory pravidiel, veľký počet používateľov alebo priradení rozhraní môžu byť menej praktické.
Všetky merania vychádzajú z prevádzky TCP, pokiaľ nie je uvedené inak. Maximálne PPS je špičkový výkon meraný pomocou paketov s veľkosťou 100 bajtov.Počet paketov za sekundu medzi portmi firewallu predstavuje špičkový výkon pri použití paketov s veľkosťou 1500 bajtov. Celková priepustnosť firewallu sa vypočítava vynásobením maximálneho počtu paketov za sekundu štandardnou veľkosťou paketu 1500bajtov. Výkon IPS sa meria pomocou simulácie http s odosielanými malými paketmi náhodnej veľkosti (400-800 bajtov) a paketmi odpovedí s veľkosťou 1K-8K pri 150 súčasne emulovaných používateľoch a 21000 zapnutých pravidlách. SSL VPN sa meria pomocou AES256GCM16+SHA512 a celková priepustnosť sa vypočítava na základe zaťaženia systému.Počet súbežných relácií závisí od dostupnej pamäte, pričom jeden stav zaberá 1KB pamäte a 1GB pamäte je vyhradený pre systémové úlohy. Latencia sa meria pomocou netperf.
